MEVABAKIMEVI

30.12.2022


   MEVA AİLESİNE;  

 10 günlük tedavi sürecimiz boyunca en alttan en üste kadar gösterdiğiniz samimiyet ve sıcaklığa bin minnet. Hepiniz özverili, güler yüzlü işini aşkı ile yapan insanlarsınız; lakin aranızdan bazı arkadaşlar bizim kahrımızı çok çekti, bazılarının çok kafasını şişirdim, bazılarını çok çalıştırdık. Sabah ve akşam beni her geliş gidişimde; güler yüzü, saygısı ile beni kulübesinin dışında karşılayan, hatırımı soran güvenliğimizi sağlayan “FATİH KALDI” arkadaşımız dilerim çok iyi insanlar çıksın karşına emeklerine sağlık, çok teşekkürler. Resepsiyonunuzun mükemmel ötesi canları; “LÜTFİYE'm”, “MERVE'm” benim için çok özelsiniz. Her sabah güler yüzünüz, tatlı sohbetleriniz, içten samimiyetiniz o kadar özel ki dilerim tüm emekleriniz karşılık bulsun, dilerim her daim iyilik bulsun sizi. İkinizi de kocaman seviyorum çok çok teşekkür ederim, emekleriniz bin minnet…

  Hemşirelerim “GÖKNUR'um” canım tüm kahrımızı çekenim of demedin güler yüzün hiç solmadı hiç dur durak bilmedin her şey için minnettarız sana seni tüm güzellikler bulsun. Çok çok çok teşekkürler… “GAMZE'm”, “GÖZDE'm” çok mutlu olun bize çok iyi baktınız iyi ki varsınız. Hasta bakıcılarım; “ARZU'm”, “BİRGÜL'üm”, “MUSTAFA Abi'm”, “TOLGA Kardeşim” siz benim süper kahramanlarımsınız, sizin kadar işini sevgi ve güler yüzle yapan insan çok nadirdir, hakkınız ödenmez. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim emeklerinize sağlık, güler yüzünüze bin minnet dilerim emekleriniz karşılıksız kalmasın. Teknik desteğimiz “OSMAN Abicim" sayende asansör korkumu yendim sen kurumda iken asansörden hiç korkmadım. Yardım istemekten hiç çekinmedim senden güler yüzün solmasın, emeklerine sağlık, çok teşekkürler.

   Hemşire sorumlumuz “RIDVAN Bey” iyi ki siz sorumlu olmuşsunuz. Her şeye yetişmeniz, her daim ulaşılır olmanız her sorunda size danışmak bizim için çok kıymetli idi dilerim çok daha iyi yerlere gelin; güler yüzünüz ve emekleriniz için çok teşekkürler. Cafemizin güler yüzü “GÜLİZAR ABLAM” insan hiç mi of demez her yere koşturman, her yere yetişmen lezzetli kahvelerin, taptaze çayların kalbe değen güler yüzlü sohbetin için çok teşekkürler. Muhasebemizin gül güzelleri “Hülya” ve “Cansu” kahve alacağımı tahsile bahar aylarında sizdeyim. Güler yüzünüz, içi gülen gözleriniz tatlı sohbetiniz için çok teşekkürler. Hastam ile hiç çalışmayan lakin yardım istediğim her an hasta bakıcılarımız “İLYAS Abim ve Eşi” sizi unutamazdım. Gülen yüzünüz hiç solmasın çok teşekkürler. 

Ve onu anlatmaya sayfaların yetemeyeceği; değer yargıları, iş ahlakı, emeği, bilgisi; gülerken gözleri parlayan bizi erkenden ayağa kaldıran Fizyoterapistimiz “BERK HOCAM” bu ülkenin sizin gibi idealist insanlara çok ihtiyacı var. İnsanlığınız, çalışma disiplininiz, hastalara ve hasta yakınlarına verdiğiniz güç, aklımıza takılan her şeye verdiğiniz detaylı cevaplar ki en çok kafanızı ben şişirdim çok özür dilerim. Siz bizim için çok değerlisiniz sabah serum yiyip öğlen hastalarınıza koşmanız bu çok özel ama lütfen siz iyi olun ki hastalarınız iyi olsun. Bizi erkenden ayağa kaldıran azminiz, öğretirken ki sakinliğiniz için ve ger daim gülen yüreğiniz için bin minnet. İyi ki tanıdık sizi iyi ki hayatımıza dokundunuz çok teşekkür ederiz. İsmini unuttuğum, soramadığım temizlik personelimizden, hasta bakıcı arkadaşlara, yönetimden mutfağa tüm hemşirelerimize kurum doktorumuza ve unuttuğum ekip arkadaşlarına tüm “MEVA” ailesine sonsuz teşekkür ederim, iyi ki varsınız. 

Bir ufak notum da hasta ve hasta yakınlarına; ben hasta yakını idim fakat yarın hasta olmayacağımın garantisi yok. Evet kuruma ödeme yapıyor olabiliriz lakin kimseyi satın almıyoruz, kendimize köle almıyoruz. Tam aksine canımızı onlara emanet ediyoruz. Bu yüzdendir ki sağlık çalışanlarının tümü; mutfaktan çamaşırhaneye, güvenlikten teknik desteğe, hemşirelere, doktorlara, resepsiyona, yönetime kısacası en alttan en üste sevmek zorunda değiliz lakin “SAYGI” duymalıyız. Yani kısacası “SAĞLIKTAKİ TÜM ŞİDDETE KARŞIYIZ".

 Saygılarımla.


Dolunay Çelik Meral