MEVA BAKIMEVİ

29.09.2023


 

We are grateful to MEVA for providing excellent post-operative care to our elderly father. Ms. Nursima, Ms. Gamze, Mr. Ahmet, Mr. Oktay (Nurses), Mr. Bayram and Mr. Berk (physiotherapists) are wonderful in improving his quality of life and helping him start walking again after hip surgery. MEVA staff has  excellent in  keeping us informed of our father's health and  giving medical advice. Ms. Gülizar and Ms. Lütfiye have been extremely helpful and ready to answer any of our questions. We are lucky to have such a caring team of doctors, nurses and physiotherapists at our father's side 24/7 . We are thankful to MEVA for putting their  patients first!

 

Yaşlı babamıza ameliyat sonrası mükemmel bakım sağladığı için MEVA' ya minnettarız. Nursima  Hanım, Gamze Hanım ,Ahmet Bey , Oktay Bey (Hemşireler), Bayram Bey, Berk Bey (fizyoterapistler) yaşam kalitesini iyileştirmede ve kalça ameliyatından sonra tekrar yürümeye başlamasına yardımcı olmada harikalar. MEVA personeli, babamızın sağlık durumu hakkında bizi bilgilendirmek ve tıbbi tavsiyelerde bulunmak konusunda mükemmeller. Gülizar Hanım ve Lütfiye Hanım son derece yardım sever ve her türlü sorumuzu cevaplamaya hazırlar. 

Babamızın yanında günün her saatinde böyle şefkatli bir doktor, hemşire ve fizyoterapist ekibine sahip olduğumuz için şanslıyız. MEVA' ya hastalarına öncelik verdiği için müteşekkiriz.! 

 


Janar/Ömer KARASAPAN