MEVA BAKIMEVİ

25.06.2022


Meva Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında;

Meva Bakımevinden haberimiz yoktu ta ki annemin bakıma ihtiyacı oluncaya kadar,

Yaklaşık 2 sene önce annemde Demans hastalığı başlamıştı, bununla birlikte geçen sene karın ağrısı ve kusma şikayetleri ile acile yattı.

06.07.2021 tarihinde sağ tarafından kolon kangreni ameliyatı oldu, sonrasında bir hafta yoğun bakımda kaldı, yaşı ileri olduğundan bu süreci ağır geçirdi ve hastaneden taburcu ettiler.

Bir yakınımızın tavsiyesi üzerine 21.07.2021 tarihinde annemi Meva Bakımevi’ne getirdik.

Operasyon sonrası bağırsağı torbaya alınmıştı. İdrar için diren vardı idrar torbası takılıydı. Solunum yetmezliği vardı sürekli oksijen takviyesi alıyordu. Beslenmesi önceleri serumlaydı oral yoldan beslenme problemi olduğundan sonrasında burundan hortumla beslenmeye başlandı, daha sonra midesine tüp takıldı PEG ile beslenmeye başladı.

Bugün, normal olarak oral yolla beslenmesini kendisi yapıyor. Oksijen kullanmıyor. İdrar için diren torbası çıkarıldı yataktan kalkamadığı için bez kullanıyor. Hala tek başına yürüyemiyorama yardımla adım atmaya başladı.

İletişimimiz çok iyi, halinden memnun. Demans devam ediyor ancak bundan onun haberi olmuyor.

Zor bir operasyon sonrası Meva’ya getirilen annemiz yaklaşık 1 sene zarfında toparlandı. Meva Bakımevi’nin gösterdiği profesyonel sağlık hizmeti, bakım, beslenme hiç şüphe yok ki annemi tekrar hayata döndürmüştür. 7/24 personel ve tam zamanlı kamera ile izleme olanakları da bu süreçte bizleri son derece memnun etmiştir.

Arayış içinde olanlara yardımcı olabilme amacıyla bu yazıyı yazmak istedim. Aynı zamanda şikayetçi olduğumuz kadar memnuniyetleri de dile getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Maddi olarak imkanı olanları ihtiyaçları doğrultusunda Meva’yı düşünmeyelerini tavsiye ederim, aynı zamanda fiyat/fayda puanının oldukça iyi bir kurum olduğunu düşünüyorum.

Biz bir süre daha buradayız, Meva Bakımevi yönetici ve tüm personellerine bizim için yaptığı ve yapacağı hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.


Saygılarımla
İlhan VAİZOĞLU