Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Yaşlılıkta Sık Görülen Sağlık Sorunları

Yaşlanma ile beraber bazı sağlık sorunları da ortaya çıkmaktadır. Bireysel hastalıklar ve toplumsal faktörlerle beraber, yaşlanma sürecinde fiziksel hastalıkların artması ile hareket kabiliyetinin azalması, psikolojik hastalıklar, hafıza kayıpları, beslenmede yetersizlik, uyku bozuklukları, sosyal ilişkilerin azalması, öz bakımda yetersizlik, düşme, denge ve koordinasyonda azalma, kemik erimesi, tansiyon, diyabet gibi kronik rahatsızlıklar ile solunum ve kalp hastalıkları gibi durumlar ortaya çıkmaktadır.

Yaşlı bireylerde en çok görülen hastalıklar arasında, işitme kayıpları, katarakt, kırıklar ve osteoporoz, sırt, boyun, diz ağrıları ve osteoartrit, KOAH, diyabet, sarkopeni, depresyon ve demans bulunur. Ek olarak, yaşlılıkta ortaya çıkan problemler genellikle çoğul ortaya çıkmaktadır. Yaşlılık döneminde, birçok hastalık aynı anda görülmektedir. Hastalıklar ve yaş ilerledikçe, yaşam kalitesinde azalma, morbidite ve mortalitede de artış görülmektedir.

Meva Bakımevi olarak, profesyonel kadromuz ile yaşlı bireylerin sağlık takiplerini yerinde ve zamanında yapmaktayız. Rutin sağlık ve vital kontrolleri, günlük vizitler, uygun egzersiz programları, fiziksel ve sosyal aktiviteler ile yaşlılarımızın her an yanındayız.

Lorem ipsum dolor sit amet.